City golčinom De Bruynea savladao Chelsea

Nogomet 15. jan 202215:40 > 15:41 0 komentara
Reuters/Carl Recine

U derbi utakmici 22. kola Premiershipa fudbaleri Manchester Cityja svladali su Chelsea rezultatom 1:0.

Mateo Kovačić je odigrao cijelu utakmicu, a u 32. minuti je dobio žuti karton u zbog preoštrog starta. U 40. minuti napravio je veliku grešku – lopta je došla do Grealisha, no njegov udarac odlično je obranio Kepa Arrizabalaga.

Gol vrijedan pobjede postigao je belgijski velemajstor Kevin De Bruyne u 70. minuti neodbranjivim udarcem.

City je bio bolja ekipa kroz cijelu utakmicu, imali su 56% posjeda lopte, te su uputili 11 udaraca prema golu Chelseaja, dok su Bluesi pucali samo četiri puta.

Manchester City se ovom pobjedom učvrstio na prvom mjestu s 56 bodova, dok je londonski sastav ostao na drugom mjestu sa 43 boda.