City nakon preokreta savladao Arsenal na početku nove godine (VIDEO)

Nogomet 01. jan 202215:27 > 15:28 0 komentara
Reuters/John Sibley

Fudbaleri Manchester Cityja savladali su na otvaranju 21. kola Premiershipa ekipu Arsenala na Emirates stadionu nakon preokreta rezultatom 2:1.

Topnici su bili mnogo bolji protivnik u prvih 45 minuta, napravili su nekoliko izglednih prilika, a do prednosti su stigli u 31. minuti susreta. Tierney je proigrao Saku, a reprezentativac Gordi Albiona pogodio mrežu Edersona.

U drugom poluvremenu City je zaigrao dosta konkretnije, a do poravnanja su stigli u 57. minuti kada je Riyad Mahrez pogodio sa bijele tačke. Prethodno je Xhaka oborio Jesusa.

Samo dvije minute kasnije Arsenal ostaje sa igračem manje. Gabriel Magealhaes je u razmaku od samo dva minuta zaradio dva žuta, odnosno crveni karton. Neposredno prije crvenog kartona Martinelli je imao stopostotnu priliku, promašio je prazan gol. Nakon toga Ederson je ispucao loptu, a Gabriel faulirao Jesusa i zaradio crveni karton.

Manchester City je do velikog preokreta i ogromne pobjede stigao u trećoj minuti sudijske nadoknade. De Bruyne je poslao dugu loptu za Laportea, defanzivac šutirao, Holding kratko odbio do Rodrija koji pogađa mrežu Ramsdalea.

Za Građane je ovo bila 11. pobjeda u nizu u Premiershipu i sada nakon 21 kola zauzima lidersku poziciju na tabeli Premiershipa sa 53 osvojena boda, Arsenal je 4. sa 35 bodova.