City slomio otpor Atletica, De Bruyne heroj Građana (VIDEO)

Nogomet 05. apr 202222:49 > 22:50 0 komentara
Reuters/Lee Smith

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige Prvaka fudbaleri Manchester Cityija na domaćem terenu savladali su Atletico Madrida rezultatom 1:0.

Prvih 20 minuta nismo vidjeli velika uzbuđenja. Manchester City je preuzeo inicijativu i posjed lopte, dok su se igrači Atletica odlučili na defanzivniji pristup. Koliko je u u prvoj polovini prvog poluvremena bilo nezanimljivo govori i činjenica da do 20. minute niti jedan tim nije uspio uputiti udarac u okvir protivničkog gola.

Koliko je defanzivno igrao španski klub govori i statistika posjeda lopte. U 32. minuti engleski tim je imao 71% posjeda lopte, naspram 29% Atletica.

Najveće uzbuđenje prvog poluvremena desilo se u 40. minuti. Kevin De Bruyne je u šesnaestercu Atletica pao nakon kontakta sa Felipeom, ali je rumunski sudija Kovacs pokazao da se igra nastavi.

Na odmor se, očekivano, otišlo pri rezultatu 0:0.

Prvi šut u okvir gola došao je u 55. minuti. Kevin De Bruyne je šutirao iz slobodnog udarca, ali je Jan Oblak bio na mjestu i iz dva pokušaja otklonio opasnost.

City je nastavuio napadati, a sljedeću priliku City je ponovno imao iz prekida. Nakon izvedenog kornera Aymeric Laporte je u kaznenom prostoru Madriđana bio najviši, ali je njegov udarac glavom otišao tik iznad prečke.

Uprkos tvrdoglavoj odbrani Atletica, City je ipak uspio doći do vodstva. Igrala se 70. minuta kada je Foden sjajno proigrao De Bruynea koji je preciznim udarcem matirao Oblaka za veliko slavlje i vodstvo Građana. Gol Kevina De Bruynea pogledajte OVDJE.

Do kraja meča nastavili su se napadi Cityja, međutim domaći nisu više uspjeli ozbiljnije zaprijetiti, te je utakmica završena minimalnom pobjedom od 1:0.

Revanš na stadionu Wanda Metropolitano igra se za sedam dana.