Ćorluka srušio bivši klub: Zrinjski slavio u hercegovačkom derbiju

Nogomet 29. apr 202221:53 0 komentara
HŠK Zrinjski Mostar

Fudbaleri mostarskog Zrinjskog savladali su u uvodnom susretu 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Širokog Brijega sa 1:0 i tako slavili u velikom hercegovačkom derbiju.

Široki Brijeg je prijetio prvi i to već u drugoj minuti susreta. Lukić je odigrao sjajnu loptu do Mujana, ovaj proigrao Vukoji koji je pokušao s pet metara, ali je njegov udarac sjajno blokirao Slobodan Jakovljević.

Pet minuta kasnije Zrinjski uzvraća. Igor Savić je natrčao na jednu odbijenu loptu, šutirao silovito, ali je lopta otišla tik pored stative Miškića.

Potom je uslijedio nešto mirniji period susreta, a na novu priliku čekali smo do 22. minute. Bašić je centrirao, Bilbija glavom šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

U 27. minuti novi pokušaj Bašića. Šutirao je silovito sa 30. metara, ali je Miškić uz dosta problema ipak intervenisao.

Prijetile su obje ekipe do kraja prvog dijela, ali se rezultat nije mijenjao. Zrinjski je imao nešto više loptu u posjedu.

Plemići su u drugom poluvremenu krenuli još jače i odlučnije, a Janković je prijetio već na startu drugog dijela.. Šutirao je lijepo, ali je Miškić još jedanput dobro intervenisao.

U drugom dijelu fudbaleri obje ekipe bili su i dosta nervozni, a Zrinjski je došao do prednosti u 59. minuti. Kada već nisu mogli napadači obje ekipe, to je učinio bivši fudbaler Širokog Josip Ćorluka. Sjajno je desni bek šutirao sa ruba kaznenog prostora i matirao nemoćnog Miškića.

Nakon vodećeg gola Zrinjski je doslovno stao na loptu, igrao koliko mu je bilo potrebno, a samo povremeno su krenuli u napad.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa je ekipa Sergeja Jakirovića upisala i 23. pobjedu ove sezone.

Zrinjski nakon ove pobjede dodatno se učvrstio na vodećoj poziciji i sada ima 70 osvojenih bodova, Široki Brijeg he 7. sa 33.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad.