Čudesni Haaland ponovo strijelac, ali Norveška poražena u Stožicama

Nogomet 24. sep 202220:05 0 komentara
REUTERS/Antonio Bronic

Napadač Manchester Cityja, Norvežanin Erling Haaland ponovo je bio strijelac, čime je u sedmoj utakmici zaredom postigao barem jedan pogodak, iako je njegova Norveška poražena od Slovenije rezultatom 2:1 na stadionu Stožice.

Haaland je doveo Norvešku u prednost šutem sa lijeve strane nakon pomalo slučajnog dodavanja Elyounoussija u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena. To je Haalandu bio 12. pogodak u devet mečeva Lige Nacija.

To je, međutim, bilo sve konkretno što su Norvežani mogli napraviti u ovoj utakmici. U 69. minuti Slovenija je poravnala rezultat golom Sporara na asistenciju Šeška, a asistent kod prvog pogotka zaokružio je sjajnu partiju golom u 81. minuti za konačnih 2:1.

Slovenija je ovom iznenađujućom pobjedom došla na treće mjesto Grupe 4 Lige B i ima 5 bodova, dok je Norveška ostala na prvoj poziciji sa 10 i otvorila vrata selekciji Srbije da se priključi borbi za lidersku poziciju. Srbija kasnije večeras igra protiv Švedske.

U drugom meču Lige nacija koji je počeo u 18 sati Sjeverna Irska je nakon preokreta savladala Kosovo rezultatom 2:1. Poveli su Kosovari u 69. minuti preko Muriqija, a preokret se dogodio u posljednjih 10 minuta. Prvo je Whyte izjednačio na 1:1, a Magennis je pogodio za pobjedu Sjevernih Iraca u 93. minuti.

Zanimljivo, ovo je bila prva pobjeda ikada za Sjevernu Irsku u Ligi nacija.