Debakl Evertona, Palace u polufinalu FA kupa

Nogomet 20. mar 202215:40 0 komentara
Reuters/John Sibley

Fudbaleri Crystal Palacea plasirali su se u polufinale FA kupa, pošto su deklasirali Everton kod kuće sa 4:0.

Palace je poveo u 24. minutu, kada je Olise izveo korner, a Mark Guehi je bio najviši u skoku i glavom zatresao mrežu. Fantastična nedjelja za 21-godišnjaka, koji je pozvan i u reprezentaciju Engleske po prvi put.

Vidjeli smo po šansu na obje strane prije nego što je domaći duplirao prednost u 41. minutu – dupli pas Zahe i Ezea, Zaha odlaže loptu unazad, a Jean-Philippe Mateta je šalje po zemlji ispod golmana Pickforda i u gol.

Sve dileme u vezi s pobjednikom riješene su u 79. minutu, kada se Zaha za odličnu partiju nagradio golom – odbitak je sproveo u mrežu nakon što je Olise pogodio stativu.

Pobjedu je overio rezervista Wil Huges u 88. minutu, koji je takođe iz odbitka zakucao loptu u mrežu, pošto je Pickford odbranio šut Gallaghera.

Osim što je bio bolji u prvih petnaest minuta, Lampardov tim nije mnogo pokazao, a ostali su i bez povrijeđenog Androsa Towsenda.

U historiji je dvaput Palace bio vicešampion u FA kupu, u sezonama 1989/1990. i 2015/2016.

U polufinalu FA kupa već je Chelsea, a do kraja dana se sastaju Southampton –  Manchester City (16.00) i Nottingham Forest – Liverpool (19.00).