Debakl Uniteda: Građani su glavni u Manchesteru, novi hat-trick Haalanda

Nogomet 02. okt 202216:50 1 komentar
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Manchester Cityja nanijeli su težak poraz Manchester Unitedu u velikom gradskom derbiju rezultatom 6:3. Briljirao je Erling Haaland.

Građane je u prednost doveo Phil Foden već u šestoj minuti susreta kada je pogodio nakon asistencije Bernarda Silve.

City je nastavio sa žestokim napadima, a onda je uslijedilo “ludih” deset minuta za tim Pepa Guardiole.

Haaland najprije postiže dva brza gola, oba na asistenciju Kevina De Bruynea (34. i 37. minut), da bi Phil Foden u 44. na asistenciju Haalanda postigao i drugi gol.

United je krenuo nešto življe u drugom dijelu, a gol Antonyja dao je nadu gostujućim navijačima da bi se Crveni đavoli mogli vratiti.

Ipak, ispostavit će se da je taj pogodak samo razljutio domaćina pa je Haaland u 64. minuti nakon asistencije Gomeza kompletirao hat-trick. Bio je to njegov treći hat-trick od dolaska u Premier ligu i 14. gol za Manchester City na 8 utakmica.

Hat-trick je kompletirao i Phil Foden u 73. minuti, a Haaland upisao i drugu asistenciju na susretu.

Poraz Uniteda do kraja je samo ublažio Anthony Martial sa dva pogotka (84. i 91. minut)

City je nakon ove pobjede drugi na tabeli Premiershipa sa 20 osvojenih bodova, dok je United 6. sa osam bodova manje.