Debi iz snova Aarona Ramseya za Nicu!

Nogomet 07. aug 202215:12 0 komentara
OGC Nice

Nije bilo pobjednika u prvoj utakmici nedjeljnog programa prvog kola francuske Ligue 1 između domaćeg Toulousea i Nice.

Meč je završen neriješeno 1:1. Poveo je domaći tim zahvaljujući “nizozemskoj vezi“. Igrao se 21. minut kada je 22-godišnji Nizozemac Thiys Dallinga zakucao loptu po sredini gola na asistenciju zemljaka Branka van den Boomena.

I gosti su uzvratili preko Nizozemaca. Nica je veliku priliku za izjednačenje imala u 32. minutu, Calvin Stengs je snažno šutirao, ali je na njegovu žalost lopta pogodila prečku.

Nica je ipak došla do boda, izjednačio je Velšanin Aaron Ramsey tek što je ušao u igru. Novajlija iz Juventusa je iskoristio dodavanje Alžirca Brahimija i efektno savladao domaćeg golmana.