Debi iz snova: Bilić i Stršljenovi ubjedljivi protiv Stokea

Nogomet 02. okt 202215:32 0 komentara

Fudbaleri Watforda pobijedili su kao gosti tim Stoke Cityja sa 4:0 u posljednjoj utakmici 12. kola druge engleske lige Championshipa.

Bio je to prvi meč Slavena Bilića na klupi gostujućeg tima, koji je prošle nedelje smenio Roba Edwardsa. Hrvatski trener nije mogao da poželi ljepši debi.

Watford je od prvog minuta bio bolji rival. Poveo je golom Ismaile Sarra nakon odličnog centaršuta Hasanea Kamare.

Mogli su Stršljenovi u tom periodu još nekoliko puta da zatresu mrežu domaćeg golmana Josefa Barsika, ali je lopta dva puta pogađala okvir gola: u 24. minutu kada je ponovo šutirao Ismlaila Sarr i dva minuta kasnije kada je u akciji bio Ken Sema.

U drugom poluvremenu još efikasnija igra Stršljenova za više nego ubjedljivo pojbedu od 4:0. Golove su u nastavku meča postigli Sema u 64, Davis u 78. i Bayo u 84. minutu.

To je prvi trijumf za Watford nakon samo jednog osvojenog boda u prethodne tri utakmice. Za skok na sedmo mjesto na tabeli. Stoke je deset stepenika niže.

Watford u narednom kolu dočekuje Swansea, dok Stoke gostuje Burnleyju.