Debi iz snova za Vinka Marinovića na klupi Borca, novi siguran trijumf Cityja

Nogomet 31. aug 202219:04 0 komentara
FK Borac Banja Luka

Fudbaleri banjačučkog Borca savladali su u derbi susretu 8. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Zrinjskog minimalnim rezultatom 1:0. Novu sigurnu pobjedu upisao je i Tuzla City koji je sa 4:1 bio bolji od Širokog Brijega.

Meč u Bosanskom Novom je odigran u dosta teškim uslovima, a Vinko Marinović je tako na najbolji mogući način počeo novi mandat na klupi Borca.

Trenutak odluke desio se u 16. minuti kada je Zakarić izveo korner, a Čondrić napravio grešku i loptu poslao u vlastiti gol.

Do kraja susreta Borac je propustio još nekoliko izglednih prilika, preko Jurilja i Zakarića, ali se rezultat nije mijenjao.

Treba istaći da su Plemići ostali i sa igračem manje jer je crveni karton zaradio Josip Ćorluka.

Borac je nakon ove pobjede na trećoj poziciji tabele Premijer lige sa 13 bodova, dok je Zrinjski posljednji sa svega tri boda.

Novi uvjerljiv trijumf Tuzla Cityja

Povela je ekipa Dragana Jovića u 22. minuti preko Čelikovića, a samo šest minuta kasnije u listu strijelaca upisao se i Karjašević.

Do kraja prvog dijela viđena su još dva pogotka. Coulibyla je u 37. povisio na 3:0, da bi Lukić u sudijskoj nadoknadi smanjio rezultat.

Jasmin Čeliković je do kraja utakmice postigao još jedan pogodak i to u 81. minuti, te je tako potvrdio pobjedu “Građana.

Tuzla City nakon ovog trijumfa zauzima drugu poziciju na tabeli sa 13 osvojenih bodova, Široki Brijeg je 5. sa 12.