Demiroviću sat vremena u važnoj pobjedi Freiburga (VIDEO)

Nogomet 10. apr 202220:01 > 20:03 0 komentara
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Fudableri Freiburga u pretposljednjem meču 29. kola Bundeslige u Frankfutru su pobijedili Eintracht rezultatom 2:1.

Gosti su zabilježili 13. trijumf u sezoni i sa 48 bodova na diobi su četvrte pozicije sa Leipzigom, dok je Eintracht vjerovatno šanse da se bori za izlazak u Evropu sveo na minimum.

Frajburg je u Frankfurt doputovao sa samo jednim osvojenim bodom u minula dva kola, ali kada je bilo najpotrebnije, istina i iz mnogo sreće, upisali su zlata vrednu pobedu.

Gosti su poveli u 27. minutu pogotkom Vincenza Griffa i sa minimalnom prednošću otišlo se na odmor. Drugo poluvrijeme odlično je počelo za domaće jer je Filip Kostić poslije solo akcije izjednačio u 54. minutu.

Srpskom reprezentativcu to je bio peti gol u sezoni, odnosno tek prvi od novembra.

Ipak, pobjedu gostima donio je Nils Petersen u 69. minutu. Eintracht je u finišu još jednom zatresao mrežu rivala, ali pogodak Kristijana Jakića poništen je poslije VAR provjere.

Freiburg u sljedećem kolu dočekuje Bochum, a Eintracht gostuje Union Berlinu.

Nešto ranije Bochum i Leverkusen odigrali su utakmicu bez golova.