Derbi na Old Traffordu završen bez pobjednika, ManU i Chelsea podijelili bodove

Nogomet 28. apr 202222:34 > 23:42 1 komentar
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Mancehster Uniteda i Chelseaja remizirali su u uvodnom susretu 37. kola engleskog Premiershipa. Rezultat je na Old Traffordu glasio 1:1.

Iako je prvo poluvrijeme završeno bez pogodaka, Chelsea je bio mnogo bolji protivnik, a propustili su nekoliko izglednih prilika. Posebno se ističu one koje je imao Kai Havertz.

Ipak, Plavci u 60. minuti stižu do prednosti. Nakon centaršuta Jamesa Havertz je sjajno prebacio loptu na drugu stranu glavom za Alonsa, a Španac silovitim urarcem matirao Davida De Geu.

Samo dvije minute kasnije Manchester United stiže do poravnanja. Azpilicueta je “zaspao”, Ronaldo iskoristio sjajan pas Nemanje Matića i rutinski matirao Mendyja.

Imale su obje ekipe po nekoliko prilika do kraja susreta, ali se rezultat nije mijenjao pa su timovi podijelili bodove.

Chelsea je nakon ovog kola trećeplasirani na tabeli Premiershipa sa 66 osvojenih bodova, dok je United 6. sa 55.