Deseti gol nevjerovatnog Haalanda, ali Cityju samo bod

Nogomet 03. sep 202220:37 0 komentara
Action Images via Reuters/Andrew Boyers

Fudbaleri Aston Ville i Manchester Cityja podijelili su bodove na "Villa parku" u šestom kolu Premier lige - 1:1.

Građani su i dalje bez poraza, ali su već drugi put ove sezone remizirali ove sezone i ukoliko Arsenal u nedjelju u gostima savlada Manchester United od vodećih Tobdžija će imati četiri boda manje.

Ekipa iz Birminghama je posle tri uzastopna poraza zabilježila prvi neriješen ishod u šampionatu i sa četiri boda je u donjem dijelu tabele.

Aktuelni šampion je čak 74 posto meča imao posjed lopte, ali napadi su uglavnom bili jalovi što potvrđuje i podatak da su samo četiri udarca išla u okvir gola Emiliana Martineza. Domaćin je iz jedinog šuta u okvir gola matirao Edersona.

Poslije ne toliko zanimljivog prvog poluvremena City je poveo u 50. minutu golom Erlinga Haalanda. Kevin De Bruyne je centirirao, a Norvažanin udarcem glavom poslao loptu u mrežu domaćeg tima.

Dvadesetdvogodišnjeg napadaču to je bio već deseti pogodak u šestoj utakmici u Premier ligi. Ili sedmi u minula tri duela!

Bod ekipi Stevena Gerrarda donoo je Leon Baily golom u 74. minutu.

City je do kraja meča imao nekoliko opasnih napada, međutim, promjene rezultata nije bilo.

City u derbiju sljedećeg kola dočekuje Tottenham, a Villa ide u goste poslednjeplasiranom Leicesteru.