Dinamo i Zvezda izborili Evropsko proljeće!

Nogomet 09. dec 202123:03 0 komentara
Reuters/Matthew Childs

Fudbaleri zagrebačkog Dinama i beogradske Crvene zvezde plasirali su se u šesnaestinu finala Lige Evrope!

Poslije pobjede nad West Hamom u Londonu 1:0 na zatvaranju grupne faze, Modri su definitivno osigurali drugu poziciju na tabeli grupe H sa 10 bodova, tri manje od lidera Čekićara koji su prošli direktno u osminu finala.

Zagrepčanima na kraju i nije bio nephodan trijumf na Ostrvu, pošto je u drugoj utakmici grupe Genk poražen od Rapida (0:1), ali su uspjeli da do njega stignu.

Između ostalog i zbog činjenice da je favorizovani domaćin na teren poslao kompletno drugu postavu, pošto za njega utakmica nije imala rezultatski značaj.

Zasluge za pobedu idu strelcu Mislavu Oršiću koji je rešio duel neverovatnim pogotkom u četvrtom minutu. Namjestio se krilni napadač Dinama na nekih 20 metara iskosa sa lijeve strane i poslao pravi projektil u rašlje.

U nastavku su Zagrepčani mogli do još nekog gola, ali su šanse propuštali Arijan Ademi, Luka Ivanušec i raspoloženi Oršić. Jedinu priliku za domaćina imao je Said Benrahma u finišu.

U pomenutom drugom duelu grupe, Rapid je savladao Genk na strani sa 1:0 i domogao se trećeg mjesta koje ga vodi u nokaut fazu Lige konferencije.

Zvezda ide dalje kao prvoplasirana

Fudbaleri Crvene zvezde uspjeli je da ostanu neporaženi na gostovanju Bragi 1:1 u meču posljednjeg kola grupe F Lige Evrope i tako odbrane prvo mjesto i plasman u osminu finala ovog evropskog takmičenja.

Portugalci su preko Galena poveli u 52. minuti, ali je Katai u 70. donio veliki bod Zvezdi i ovjerio prolaz dalje.