Dinamo poražen od West Hama, Zvezda savladala Bragu

Nogomet 16. sep 202120:41 > 20:50 0 komentara
REUTERS/Novak Djurovic

Petnaest utakmice prvog kola Evropa Lige na rasporedu je večeras. Osam mečeva je okončano. Dinamo je poražen od West Ham Uniteda u Zagrebu, dok je Crvena Zvezda u Beogradu pobijedila Bragu.

Čekićare su u vodstvo došli golom Michaila Antionia u 22. minuta susreta. Gosti iz Engleske su propustili još jednu izgledu priliku do kraja prvog poluvremena. Drugo poluvrijeme već nakon šest minuta donosi ovjeru pobjede West Ham United. Kapiten Declan Rice pogađa mrežu Livakovića. Igrači reprezentacije BiH Amer Gojak i Luka Menalo u igru su ušli u 84. minuti susreta.

Crvena Zvezda pobijedila je 2-1 u Beogradu portugalskog predstavnika ekipu Brage. U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali u nastavku nešto otvorenija igra obje ekipe, za rezultat je imala tri pogotka. Prednost ekipi Dejana Stankovića donio je Rodić u 75. minutu. Radost na stadionu Rajko Mitić trajala je samo jednu minutu, kada za Bragu pogađa Galeno. Pet minuta prije kraja meča, neopreznost Tormene, te dosuđenog jedanaesterca za Zvezdu, u pobjedu pretvara Katai koji je bio siguran sa bijele tačke.

U ostalim mečevima Ferencvaroš Ćivića, Lončara i Kovačevića poražen je u Leverkusenu 2-1. Ćivić je odigrao svih 90 minuta, a Lončar je igru napustio u 76. minuti. Čak sedam golova viđeno je u Sevilli, Betis je savladao Celtic sa 4-3. Srđan Grahovac odigrao je 58. minuta u minimalnom porazu Rapida protiv Genka.

UEFA Liga Evrope – 1.kolo:

Bayer Leverkusen 2-1 Ferencvaros (Palacios, Wirtz / Mmaee)

Dinamo Zagreb 0-2 West Ham (Antonio, Rice)

Real Betis 4-3 Celtic (Miranda, Juanmi x2, Iglesias / Ajeti, Juranović, Ralston)

Crvena zvezda 2-1 Braga (Rodić, Katai / Galeno)

Galatasaray 1-0 Lazio (Starkosha a.g)

Lokomotiv Moscow 1-1 Marseille (Kerk / Under)

Midtjylland 1-1 Ludogorets (Isaksen / Despodov)

Rapid 0-1 Genk (Onuachu)