Đavoli ulovili i Lisice: Treća vezana pobjeda za United

Nogomet 01. sep 202223:04 0 komentara
REUTERS/Craig Brough

Serija se nastavlja! Fudbaleri Manchester Uniteda pobijedili su u gostima tim Leicestera sa 1:0 u posljednjoj utakmici petog kola Premier lige.

Treći put uzastopno Erik Ten Hag ostavio je na klupi Cristiana Ronalda i kapitena Harryja Maguirea, a United je trećom vezanom pobjedom drugom u gostima najavio definitivan izlazak iz krize. S druge strane, Leicester je novim neuspjehom, četvrtim od početka sezone, došao u izuzetno nezavidnu situaciju.

Crveni đavoli su do pobjede došli u 23. minutu drugim golom u sezoni Jadona Sancha nakon odličnog proigravanja Marcusa Rashforda. Sancho je lako obišao golmana Dannyja Warda i najavio trijumf svog tima.

Bolji su bili gosti u prvom poluvremenu i mogli su da steknu i veću prednost.

Igrači Leicestera zaigrali su bolje u nastavku meča. Maddison je prijetio iz slobodnih udaraca, mladi Barnes i veteran Vardy pokušavali su da nađu put do mreže Davida De Gee, ali bez uspjeha.

Action Images via Reuters/Carl Recine

Cristiano Ronaldo je ušao u igru u 68. minutu i u 83. na aktaktivan način, makazicama, pokušao da savlada golmana Leicestera. Nije uspio, ali nije se ni rezultat više mijenjaa. Crveni đavoli osvojili su vrijedna tri boda i stekli dodatno samopouzdanje pred naredne izazove.

U šestom kolu tim Erika Ten Haga dočekuje na Old Traffordu ekipu Arsenala. Tobdžije jedine posle pet odigranih mečeva imaju stoprocentni učinak i maksimalnih 15 bodova.

United je nakon dva starta poraza zabilježio tri vezane pobjede i ima devet bodova. Leicester je ostao posljednji na tabeli sa samo jednim bodom. Lisice u narednom kolu gostuju Brightonu.