Dobar otpor Zmajeva u prvom poluvremenu protiv Ukrajine

Nogomet 16. nov 202121:35 > 21:38 0 komentara
REUTERS/Dado Ruvic

U toku je susret posljednjeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru između reprezentacije Bosne i Hercegovine i Ukrajine. Rezultat na poluvremenu glasi 0:0.

Ukrajinci su zaprijetili prvi i to u 6. minuti. Malinovsky je odlično šutirao sa distance, ali je udarac završio za malo pored gola Nikole Vasilja.

U 13. minuti nova šansa za Ukrajinu. Ovoga puta šutirao je Zinchenko, ali je i njegv šut otišao pored gola.

Prijetio je i Yaremchuk u 26. minuti susreta. Šutirao je veoma dobro iz izgledne prilike, ali je Vasilj odlično intervenisao.

Prvu priliku za naš tim imao je Demirović. Prcić ga je sjajno proigrao, a napadač Freiburga je bio neprecizan.

Naš tim je najbolju priliku imao u samom finišu prvog poluvremena. Hadžikadunić je šutirao nakon kornera Prcića, a njegov udarac je završio na stativi gola Ukrajine.

Ostaje još 45 minuta da izabranici Ivayla Peteva bar donekle poprave utisak iz subotnjeg susreta.