Dortmund rutinski protiv Stuttgarta na otvaranju 29. kola Bundeslige (VIDEO)

Nogomet 08. apr 202222:26 > 22:48 0 komentara

Fudbaleri Borussije Dortmund savladali su na otvaranju 29. kola njemačke Bundeslige u gostima tim Stuttgarta sa 0:2. Briljirao je Julian Brandt koji je postigao dva pogotka.

Dortmund ovom pobjedom ostaje u igri za osvajanje titule, šanse nisu velike, ali teoretski produžava nadu. Sada imaju 60 osvojenih bodova i zauzeimaju drugo mjesto sa šest bodova zaostatka, ali i meč više u odnosu na prvoplasirani Bayern. Stuttgart je poziciju iznad zone ispadanja i ima 27 bodova.

Susret je riješio Julian Brandt koji je već u šestoj minuti zamijenio povrijeđenog Reynu, a šest minuta kasnije se upisao u strijelce. Haaland je uposlio njemačkog reprezentativca, koji je rutinski pogodio mrežu Mullera.

REUTERS/Heiko Becker

Brandt je konačan rezultat stavio u drugom dijelu i to u 71. minuti kada je pogodio nakon proigravanja Marca Reusa.

Stuttgart je imao nekoliko veoma dobrih prilika, osobito preko borne Sose koji je u 90. minuti pogodio prečku.

U narednom kolu Dortmund u derbiju kola gostuje Bayern Munchenu, dok će Stuttgart u goste Herthi.