Inter napunio mrežu Salernitane: Maestralna utakmica Džeke (VIDEO)

Nogomet 04. mar 202222:39 > 23:16 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Intera deklasirali su u prvom susretu 28. kola talijanske Serie A ekipu Salernitane sa visokih 5:0.

Ekipa Simonea Inzaghija bila je vidno raspoložena i odlučna da prekine niz od pet mečeva u svim takmičenjima bez pobjede. Do prednosti ih je doveo Lautaro Martinez u 22. minuti. Barella je uposlio agilnog Argentinca, a ovaj pogodio mrežu Sepea.

JOŠ NA OVU TEMU:

U 40. minuti isti akteri kod drugog gola Nerazzurra. Ponovo je Barella proigrao Martineza koji postiže drugi pogodak na susretu.

Sjajni Argentinac je u 56. minuti kompletirao hat-trick. Kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko je prošao po desnoj strani, ubacio u šesnaesterac, a Lautaro nije imao težak zadatak da pošalje loptu u mrežu.

Konačan rezultat postavio je kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko i to za svega pet minuta igre. U 64. minuti novajlija u Interu Robin Gosens ga je proigrao za 4:0, da bi Džeko pet minuta kasnije stavio tačku na i nakon proigravanja Dumfriesa.

Nakon ove pobjede Inter se vratio na lidersku poziciju tabele Serie A sa 58 bodova, bodom više u odnosu na Napoli i Milan. Salernitana je posljednjeplasirana sa svega 15 bodova.