Džafić srušio Sarajevo na Koševu i donio veliku pobjedu Tuzla Cityju

Nogomet 23. apr 202218:59 > 19:09 0 komentara
FK Sarajevo

Fudbaleri Tuzla Cityja priredili su iznenađenje i u derbi susretu odigranom na stadionu Asim Ferhatović - Hase savladali domaće Sarajevo sa 1:0.

Sarajevo je zaprijetilo već u drugoj minuti i to preko Dala Varešanovića. Ipak, udarac mladog veznjaka je otišao pored gola.

Nakon toga gotovo pola sata se nije dešavalo ništa, a onda hladan tuš za domaću publiku. Mešinović je odigrao sjajan pas za Džafića koji pogađa rašlje gola Belmina Dizdarevića.

U drugom dijelu desila se jedna ružna scena. Veznjak Sarajeva Rifet Kapić srušio se na sredini terena, nakon čega je u kolima hitne pomoći prevezen u bolnicu.

Najbolju priliku za Sarajevo imao je u 74. minuti Anel Hebibović. Nakon sjajne akcije ostao je fudbaler Bordo tima sam, ali je šutirao očajno sa pet metara od gola.

U 83. Mišić je izveo veoma dobar korner, a Petar Mišić putirao pored gola.

Veliku priliku da stavi tačku na i imao je Damir Mehidić u sedmoj minuti nadoknade. Nakon sjajnog solo prodora Mehidić je izašao sam na Dizdarevića, ali je šutirao pored gola.

Lazić je minut kasnije pokušao sa distance silovitim udarcem, ali je to zaustavio Fejzić. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao pa su gosti mogli početi slaviti veliku pobjedu.