Džekin Inter poražen od Bologne i kompromitovao sezonu (VIDEO)

Nogomet 27. apr 202222:17 > 22:43 0 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Fudbaleri Intera poraženi su od ekipe Bologne u okviru zaostalog 20. kola italijanske Serije A rezultatom 2:1.

Inter je poveo na samom početku meča. Perišić je nakon auta kojeg je izveo Dumfries izašao iz šesnaesterca i snažno potegao prema golu Skorupskog, koji je samo mogao pogledom ispratiti kako lopta trese mrežu. Gol Ivana Perišića pogledajte OVDJE.

Bologna se nije predavala. Iako je Inter u prvom poluvremenu držao inicijativu, gosti su uspjeli doći do gola. Barrow je centrirao sa lijeve strane, a najviši u skoku bio je austrijski reprezentativac Marko Arnautović, koji je glavom matirao Radua, koji je večeras počeo susret umjesto Samira Handanovića, koji se povrijedio tokom zagrijavanja pred ovaj meč. Gol Marka Arnautovića pogledajte OVDJE.

Bio je to rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Nastavio je Inter napadati kako ne bi izgubio prvo mjesto na tabeli od rivala Milana. Dobru šansu propustio je Joaquin Correa koji je u 55. minuti šutirao glavom nakon kornera, ali je Skorupski izvanredno odbranio.

Bologna je došla do velikog preokreta zahvaljujući rezervnom golmanu Intera Raduu u 82. minuti. Golman Intera večeras je napravio veliki gaf na svom golu, promašio je loptu, a napadač Bologne Sansone imao je lak zadatak da ugura loptu u mrežu. Njegov gol pogledajte OVDJE.

Edin Džeko igrao je od 63. minute, ali nije uspio stvoriti veće šanse za gol.

Do kraja smo imali priliku gledati demoralizovani Inter koji nije uspio napraviti veće probleme Bologni u nastojanju da dođe do iznenađenja. Inter je ostao na drugom mjestu Serije A sa 72 boda, dva manje od Milana, dok je Bologna na 13. mjestu sa 42.