Džekin Inter savladao Sheriff, Besiktas bez Pjanića deklasiran od Sportinga

Nogomet 03. nov 202122:53 > 22:54 0 komentara
REUTERS/Gleb Garanich

Fudbaleri milanskog Intera svaladali su u 4. kolu grupne faze UEFA-ine Lige prvaka na gostovanju tim Sheriffa sa 3-1, dok je Sporting u Lisabonu deklasirao Besiktas sa 4-0.

Prvak Italije je od samog početka susreta krenuo odlučno prema naprijed, ali se najveća senzacija u prvim kolima ovogodišnje Lige prvaka moldavski Sheriff branio na sjajan način. Propustili su Nerazzurri u prvom poluvremenu nekoliko izglednih prilika, a kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko pokušao je u 19. minuti susreta, međutim iz dobre pozicije šutirao je pored gola. Na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka.

Iako se prvak Moldavije branio veoma dobro, Inter je put do mreže pronašao u 54. minuti susreta, a strijelac je bio hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović na asistenciju Artura Vidala.

Skriniar nakon odbijene lopte u 66. minuti pogađa za 2-0, da bi se u listu strijelaca u 83. minuti postavio Alexis Sanchez koji je dvije minute ranije zamijenio u igri Edina Džeku.

Poraz Sheriffa ublažio je Adama Traore u finišu susreta.

Nekadašnji mladi reprezentativac BiH Stjepan Radeljić u igru za Sheriff ušao je u 62. minuti susreta.

Inter nakon ove pobjede zauzima drugu poziciju na tabeli grupe D sa 7 bodova, dva boda manje u odnosu na prvoplasirani Real. Sheriff je treći sa 6 bodova, dok je Shakhtar posljednji sa samo jednim bodom.

Besiktas bez Pjanića deklasiran u gostima kod Sportinga

Portugalski tim poveo je u 31. minuti preko Pedra Goncalvesa sa bijele tačke, a samo sedam minuta kasnije isti igrač povisio je na 2-0.

Paulinho pred pauzu postiže i treći gol za Sporting, da bi konačan rezultat u 56. minuti postavio Pablo Sarabia.

Miralem Pjanić je susret propustio zbog povrede.

U drugom susretu ove grupe Ajax je savladao Borussiu Dortmund sa 3-1

Milioneri su poveli u 37. minuti preko Marca Reusa, da bi rezultat poravnao Dušan Tadić u 72. minuti susreta.

Pobjedu Kopljanicima donijeli su Haller u 84. minuti, te Klassen u trećoj minuti nadoknade.

Dortmund je od 29. minute igrao sa igračem manje jer je pocrvenio Matts Hummels.

Nakon četiri odigrana kola Ajax je prvoplasirani tim na tabeli Grupe C sa 12 bodova, Sporting i Dortmund imaju po 6, dok je Besiktas posljednji bez bodova.