Džeko i Inter nanijeli Napoliju prvi poraz u sezoni

Nogomet 21. nov 202119:59 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri milanskog Intera savladali su u derbi susretu 13. kola talijanske Serie A ekipu Napolija rezultatom 3:2.

Napolitanci su do prednosti stigli u 17. minuti susreta. Zielinski je uposlio Insignea, a reprezentativac Italije pogodio za vodstvo lidera na tabeli.

Ipak, Nerazzurri se vraćaju samo 8 minuta kasnije. Koulibaly je igrao rukom, sudija Paolo Valeri nakon konsultacije VAR-a pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač bio Hakan Calhanoglu.

U 44. minuti Inter stiže do potpunog preokreta. Calhanoglu ovoga puta u ulozi asistenta, a strijelac Ivan Perišić.

Aktuelni prvak Serie A postiže i treći gol u 61. minuti. Correa je povukao napad, pronašao na desnoj strani Martineza koji pogađa za veliko sllavlje domaćih navijača.

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko u igru je ušao u 61. minuti susreta kada je zamijenio Correu. Upravo je Edin kumovao drugom golu Napolia. Dijamant je bio neporezan na nekih 25 metara od gola, Koulibaly mu je oduzeo loptu, dodao do Mertensa koji postiže prekrasan pogodak sa nekih 20 metara od gola.

Ipak, na svu sreću po našeg fudbalera rezultat se do kraja nije mijenjao pa je Inter mogao slaviti veliku pobjedu, a za Napoli je ovo bio prvi proaz u sezoni.

Inter nakon ove pobjede zauzima treće mjesto na tabeli Serie A sa 28 osvojenih bodova, četiri boda manje u odnosu na prvoplasirane Napoli i Milan koji imaju po 32.