Džeko osvojio prvi trofej sa Interom: Nerazzurrima Superkup Italije

Nogomet 12. jan 202223:34 > 13. jan 2022 12:23 0 komentara
Miguel MEDINA / AFP

Fudbaleri Intera pobjednici su talijanskog Superkupa nakon što su poslije produžetaka bili bolji od Juventusa sa 2:1.

Juventus je poveo u 25. minuti susreta preko McKenniea, ali je devet minuta kasnije Lautaro Martinez poravnao rezultat sa bijele tačke.

Nešto ranije je kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko izborio penal (VIDEO), da bi nakon toga Lautaro Martinez bio siguran egzekutor najstrožije kazne. (VIDEO)

U drugom poluvremenu oba tima imala su po nekoliko prilika, ali se rezultat nije mijenjao, pa se otišlo u produžetke.

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine, Edin Džeko igru je napustio u 76. minuti kada ga je zamijenio Joaquin Correa.

Sanchez junak Intera

Alexis Sanchez je prvi zaprijetio u produžecima. Lijepo je šutirao glavom nakon kornera Dimarca, ali je njegov udarac otišao pored gola Juventusa.

Joaquin Correa je prijetio u samom finišu prvog produžetka, lijepo je šutirao sa nekih 10 metara od gola, ali je Mattia Perin sjajno intervenisao.

I kada su se svi pripremali za lutriju zvanu jedanaesterci, Alexis Sanchez je pobjegao odbrani Juventusa i donio veliku pobjedu Nerazzurrima.

Tako je kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko osvojio prvi trofej sa novim klubom.