Džeko postigao dva gola u pobjedi Intera i poslao Barcelonu u Ligu Evrope!

Nogomet 26. okt 202220:38 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Intera u petom kolu grupe C grupne faze UEFA-ine Lige prvaka savladali su sa 4:0 ekipu Viktorije Plzen i tako osigurali nokaut fazu najetinijeg klupskog takmičenja.

Poveli su Nerazzuri u 35. minuti, a strijelac glavom nakon centaršuta Bastonija bio je Mkhitaryan.

U 42. minuti ponovo se tresla mreža gostiju, a ovoga puta strijelac je bio kapiten fudbalske reprezentacije BiH Edin Džeko nakon asistencije Dimarca.

Dijamant nastavlja da blista: Džeko pogodio protiv Viktorije

Dijamant je u 66. minuti postigao i drugi gol, a ovoga puta asistent bio je Lautaro Martinez.

Džeko postigao i drugi gol protiv Viktorije (VIDEO)

Konačan rezultat postavio je Romelu Lukaku u 87. minuti susreta nakon što se vratio na teren poslije povrede.

Inter je tako osigurao drugu poziciju na tabeli i nokaut fazu Lige prvaka. Meč između Barcelone i Bayerna koji se igra od 21 sat neće imati rezultatski značaj.

Standings provided by Sofascore

Fudbaleri Porta potpuno zasluženo ubjedljivo su pobijedili kao gosti Club Brugge sa 4:0 u meču petog kola Lige prvaka

Da je ovaj meč i rezultat ostvaren u prvom kolu ne bi bilo veliko iznenađenje, međutim Club Bruggeje van svih očekivanja poslije četiri kola bio vodeći tim u grupi B sa čak 10 od mogučih 12 bodova i bez primljenog gola!

Belgijanci su prije ovog meča već obezbijedili plasman u nokaut fazu prvi put u historiji i to ih je očigledno uljuljkalo. S druge strane, Porto je imao veliki motiv da pobijedi i ostane u trci za jedno od prva dva mjesta u grupi. Dodatni motiv bio je ubjedljiv poraz od 0:4 na na startu takmičenja na svom terenu upravo od ekipe Club Bruggea.

Portugalci su od prvog minuta krenuli u ofanzivu i gol je bukvalno visio u vazduhu sve vrijeme. Poslije nekoliko promašaja Iranac Mehdi Taremi je konačno u 33. minutu matirao odbranu Bruggea. Sjajno ga je prograo kapiten Otavio, a Mehdi je rutinski poslao loptu pored Simona Mignoleta.

Porto je bio mnogo bolji tokom čitavog meča, ali jedan od ključnih trenutaka na utakmici dogodio se u 50. minutu kada je dosuđen jedanesterac za Belgijance. Golman Costa sjajno je odbranio prvi penal Jansa Vanaakena, ali je neko od igrača Porta prije vremena ušao u šesnaesterac i engleski sudija Michael Oliver je ponovio izvođenje najstrože kazne. ovog puta šutirao je Nizozemac Noa Lang, ali je golman Costa još jednom fantastično reagovao i odbranio i drugi penal!

REUTERS/Yves Herman

Poslije toga kao da je potpuno pao moral domaćim igračima, pa su u nastavku utakmice gosti dotukli rivala. Golove su postigli Evanilson u 57, Eustakio u 60. i još jednom Taremi u 70. minutu.

Potpun revanš za identičan poraz na stadionu Dragao.

Porto u posljednjem kolu u utorak 1. novembra dočekuje Atletico Madrid i taj duel će odlučiti ko će pored Club Bruggea proći u nokaut faze Lige šampiona.