Džeko strijelac i asistent u pobjedi Intera, Real deklasirao Shakhtar

Nogomet 19. okt 202122:55 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri milanskog Intera upisali su prvi pobjedu u ovosezonskoj Ligi prvaka savladavši moldavski Sheriff u trećem kolu sa 3-1, dok je Real Madrid bio uvjerljiv protiv Shakhtara sa 5-0.

Moldavski tim nakon velike senzacije protiv Real Madrida, večeras nije uspio isto ponoviti i protiv Intera.

Prvak Italije bio je dominantan u prvom poluvremenu, propustili su nekoliko izglednih prilika, ali su ipak uspjeli postići pogodak u 38. minuti susreta. Dimarco je izveo korner, lopta je stigla do kapitena reprezentacije Bosne i Hercegovine Edina Džeke koji volej udarcem pogađa za vodstvo nerazzurra.

Uspio je Sheriff poravnati rezultat u 52. minuti susreta, a strijelac je bio junak pobjede protiv Real Madrida Sebastien Thill.

Ipak, prvak Italije nije dopustio da dođe do nove senzacije, pa je pobjedu Intera ovjerio najprije Vidal koji je na asistenciju Edina Džeka pobodio u 58. minuti, a u strijelce se devet minuta kasnije upisao i De Vrij.

Edin Džeko je za Inter igrao do 76. minute kada ga je zamijenio Alexis Sanchez.

Real deklasirao Shakhtar u gostima

Kraljevski tim je do prednosti stigao u 37. minuti susreta, a loptu u vlastitu mrežu poslao je Kryvtsov i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Prednost Kraljevskog tima udvostručio je Vinicius Junior u 51. minuti susreta, da bi isti igrač četiri minute kasnije postigao i drugi gol na susretu.

Na 4-0 postavio je Rodrygo u 65. minuti susreta na asistenciju Viniciusa, dok je konačan rezultat sa bijele tačke postavio Karim Benzema u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Real Madrid nakon ove pobjede zauzima drugu poziciju na tabeli grupe D sa 6 osvojenih bodova isto koliko ima i prvoplasirani Sheriff, Inter nakon prve pobjede u ovoj sezoni je treći sa 4 boda, dok je Shakhtar posljednji sa samo jednim bodom.