Džeko postigao četvrti gol sezone, Inter lider Serie A

Nogomet 21. sep 202122:48 > 22:49 0 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko nastavio je večeras sa sjajnom formom u dresu Intera. Aktuleni prvak Italije večeras je slavio protiv Fiorentine, a Džeko je postigao pobjedonosni pogodak.

Prvi je zaprijetio tim iz Firence već u 10. minuti, kada snažan šut Dušana Vlahovića pod prečku gola Intera, odlično brani Samir Handanović i loptu šalje u korner.

Ljubičice u nastavku dolaze do prednosti. Igrala se 23. minuta, kada na asistenciju Nicolasa Gonzaleza, Riccardo Sottil pogađa neometano praznu mrežu Handanovića.

Inter je u nastavku zaigrao mnogo bolje, a prvu pravu priliku Nerazzuri su imali nakon pola sata igre, kada je iz slobodnog udarca sa 16 metara zaprijetio Hakan Calhanoglu, ali njegov udarac uspio je odbraniti Bartlomiej Dragowski. Do kraja prvog poluvremena i jedna i druga ekipa imala je po nekoliko poluprilika, ali prvi dio okončan je vodstvom ekipe Vicenzoa Italiana.

Aktuelni prvak u drugom poluvremenu pravi preokret. Prvo je izabranike Simonea Inzaghija do poravnanja doveo Matteo Darmian, koji se sjajno snašao u šesnaestercu Fiorentine poslije asistencije Barelle, te pogodio donji lijevi ugao golmana domaćina. Sudac Michael Fabbri nakon VAR-a ustanovio je da nije bilo nedozvoljene pozicije. Tada se igrala 52. minuta. Samo tri minute kasnije potpuni preokret za Inter donosi Edin Džeko koji je bio najviši u skoku, nakon centaršuta Calhanoglu pogađa glavom za svoj četvrti gol sezone.

U 78. minuti kod Fiorentine nakon dva prigovora i dva žuta kartona isključen je Argentinac Nicolas Gonzalez. Inter je to iskoristio u nastavku, kada za konačnih 3-1 za Inter postavlja Ivan Perišić tri munute prije isteka regularnih 90 minuta nakon asistencije Gagliardinija.

Inter je nakon ove pobjede preuzeo lidersku poziciju Serie A sa 13 bodova uz impersivnu gol razliku 18 postignutih i 5 primljenih golova. Fiorentina je šesta sa devet bodova. Edin Džeko trenutno je treći strijelac prvenstva sa četiri gola i jednom asistencijom, na drugom mjestu je Joao Pedro sa četiri gola i dvije asistencije, a na vrhu je Ciro Immobile sa pet pogodaka.

U drugom susretu odigranom večeras Atalanta je bila bolja od Sassuola rezultatom 2-1.