Eintracht razbio Leipzig, gosti bez šuta u okvir gola

Nogomet 03. sep 202220:29 0 komentara
REUTERS/Heiko Becker

U Frankfurtu, u karnevalskoj atmosferi, pomalo neočekivan ubjedljiv trijumf Eintrachta protiv RB Leipziga – 4:0.

Loše je krenulo po goste, u desetom minutu se povrijedio Dani Olmo, na teren je u ranoj fazi meča morao Forsberg. Nepunih tridesetak sekundi ranije poništen je pogodak domaćinu, Kamada je bio u ofsajd poziciji.

Uz sjajnu podršku sa tribina, tim iz Frankfurta je poveo u 16. minutu. Bila je to sjajna akcija, Gotze je ubacio loptu iskosa sa lijeve strane, Kolo Muani je glavom proslijedio ka Kamadi, a ovaj također glavom ubacio u mrežu Leipziga.

Šest minuta kasnije ponovo je u ulozi asistenta bio Kolo Muani, ovoga puta je dodao do Rodea, koji je šutirao, na putu do gola lopta je zakačila Mađara Orbana i prevarila njegovog zemljaka Gulasczija.

Sve je bilo riješeno nakon 67. minuta, kad je poslije akcije iz kornera sa 16 metara snažno šutirao Gotze, Gulasczi je kratko odbio loptu, na koju je natrčao Tuta i sproveo je u njegovu mrežu. Seriju je golom iz jedanaesterca završio Borre u 84. minutu.