EL: Čekićari nemoćni u Frankfurtu, senzacija u Glasgowu

Nogomet 05. maj 202222:54 > 23:05 0 komentara
Action Images via Reuters/Peter Cziborra

Fubaleri Eintrachta i Rangersa igraće finale ovogodišnjeg drugog po jačini evropskog fudbalskog takmičenja. Frankfurt je poslije pobjede u Londonu, opet bio bolji od West Hama 1:0, a Rangers je poslije minimalnog poraza u Leipzigu, istoimenu ekipu savladao je 3:1 i izborio borbu za trofej.

Frankfurt je bio pred revanš u jako povoljnoj poziciji, jer je dočekao West Ham uz jedan gol prednost, koji su izabranici Olivera Glasnera ostvarili prije sedam dana u Engleskoj.

Meč nije mogao gore početi za Čekićare, jer je Aaron Cresswell srušio Haugea koji je krenuo sam na gol West Hama, a sudac Jesus Gil Mazano pokazao je odbrambenom igraču Čekićara direktan crveni karton, poslije VAR-a.

Samo devet minuta kasnije Rafael Borre je donio prednost Frankfurtu nakon asistencije Knauffa. Gol Kolumbijaca pogledajte OVDJE.

David Moyes isključen je u finišu meča zbog protesta prema sudijama. Do kraja engleski tim nije uspio učiniti meč zanimljivim, tako da je Eintracht lakše od očekivanog u dva meča ostvario dvije pobjede.

REUTERS/Kai Pfaffenbach

U drugom polufinalu Rangers je pobijedio Leipzig 3:1, a to je Škotima bio dovoljno za finale, jer su sedam dana ranije izgubili 1:0 na gostovanju kod “Bikova”.

Samo 24 minute trebalo je ekipi Giovannija van Bronckhorsta da istopi prednost Nijemaca i dođe u situaciju da ima rezultat koji vodi u finale Evropa lige.

Prvo je u 19. minuti James Tavernier matirao Petera Gulacsija poslije dodavanja Ryana Kenta. Fudbaleri Leipziga nisu se uspjeli ni oporaviti od šoka, a već je bilo 2:0. Igrala se 24. minuta kada Scott Wright proigrava Kenta Kamaru, a finski reprezentativac pogađa mrežu Leipziga. Gol Kamare možete pronaći OVDJE.

Smanjili su fudbaleri Domenica Tedescana 2:1 u 71. minuti kada je Nkunku pogodio poslije fenomenalnog centaršuta Angelina. Gol Francuza pogledajte OVDJE. Devet minuta prije kraja meča finale Rangersu donosi John Lundstram za ludnicu na Ibroxu. Pogodak braniča škotskog tima možete pronaći OVDJE.

Do kraja utakmice Leipzig je tražio barem gol za produžetke, ali nisu u tome uspjeli u tome. U posljednjim trenucima poništen je i gol Sakale Leipzigu zbog ofsajda, tako da škotski tim ide u finale, koje se igra 18. maja u Sevilli na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan.