Emery i Villa zaustavili niz Uniteda

Nogomet 06. nov 202217:22 0 komentara
Reuters/Jason Cairnduff

Aston Villa je prekinula dobar niz Manchester Uniteda koji je nakon devet utakmica doživio prvi poraz u svim natjecanjima - 3:1. Sigurnu pobjedu upisao je i Newcastle na gostovanju Southamptonu - 4:1, dok je Crystal Palace slavio protiv West Hama - 2:1 u četvrtoj minuti sudačke nadoknade londonskog okršaja.

Od povratka Aston Ville u Premier ligu, Manchester United se često mučio s momčadi iz Birminghama. Iznimka nije bila ni utakmica 15. kola ove sezone, a da će se Crveni vragovi teško dokopati cijelog plijena dalo se naslutiti već u uvodnom dijelu utakmice. Već u sedmoj minuti Ramsey je izvrsno ubacio, a Bailey je rutinski pospremio loptu u mrežu De Gee. Navijači Uniteda još se nisu oporavili od prvotnog šoka, a novi je uslijedio četiri minute kasnije, mrežu gostiju zatresao je i Lukas Digne.

Villa je u 16. minuti mogao zabiti i treći pogodak, ali tada je Buendia propustio veliku priliku, iz dobre je pozicije pucao preko grede. Kada su to “preživjeli”, Crveni vragovi su preuzeli inicijativu, imali nekoliko prilika, ali Garnacho i Ronaldo ih nisu iskoristili.

A onda se gostima posrećilo u završnici prvog poluvremena, u 45. minuti Shaw je snažno pucao s ruba šesnaesterca, lopta je na putu do gola pogodila Ramseya, promijenila smjer i završila u Martinezovoj mreži.

No, tek što je počelo drugo poluvrijeme, Ramsey se na najbolji mogući način iskupio za prethodnu grešku, golom. Mladi Englez zabio je na dodavanje Watkinsa, pa je Villa ponovno imala dva gola prednosti i daleko ugodniju situaciju pred nastavak susreta.

Bio je to najbolji mogući debi Unaija Emeryja na klupi Ville. United u sljedećem kolu gostuje kod Fulhama, Aston Villa ide kod Brightona.

Newcastle je bio bolji od Southamptona 4:1.

West Ham je izgubio na domaćem terenu od Crystal Palacea 2:1.