Emeryjeva lekcija Conteu: Villa bolja od Tottenhama u Londonu

Nogomet 01. jan 202317:07 0 komentara
Action Images via Reuters/Paul Childs

Fudbaleri Aston Ville pobijedili su kao gosti u Londonu tim Tottenhama u prvoj utakmici Premijer lige u 2023. godini.

Bio je to pretposljednji meč 18. kola elitne engleske lige završen rezultatom 0:2.

Spursi su bili favorit uoči meča, imali je priliku da se pobjedom vrate u Top 4, ali je potpuno razočarali svoje navijače.

Nakon opreznog prvog poluvremena i tek nekoliko prilika i poluprilika, Conteov tim je i u prvoj utakmici u novoj godini nastavio sa boljkom kao i u prethodnoj. Ponovo je, čak deseti put zaredom, prvi primio gol u jednoj takmičarskoj utakmici.

REUTERS/David Klein

Igrao se 50. minutu Brazilac Douglas Luiz šutirao je sa velike udaljenosti, Hugo Lloris je kratko odbio loptu, prvi je do nje došao Olie Watkins vratio je do Emilijana Buendije, a Argentinac je preciznim udarcem smjestio u mrežu.

Bio je to prvi pogodak u Premijer ligi u 2023. godini.

Od tog trenutka domaći tim je krenuo još jače ka golu gostiju iz Birminghama, ali je novi pogodak ponovo pao ispod sjeverne tribine gdje se nalazio gol Tottenhama. Ponovo je u jednoj od glavnih uloga bio Douglas Luiz, odigrao je dupli pas sa kapitenom Johnom McGinnom, utrčao u prazan prostor gdje ga je Škot idealno pronašao za – 0:2 u 73. minutu!

Nakon ovog poraza Conteov tim je ostao na petom mjestu sa 30 bodova, dva manje od Manchester Uniteda na četvrtom. Ekipa Unaija Emeryja je na 12. mjestu sa 21 bodom.

U narednom kolu 4. januara Tottenham gostuje gradskom rivalu Crystal Palaceu, dok Aston Villa istog dana dočekuje komšije iz Wolverhamptona.