Emil Forsberg golom u 90+3 odveo Leipzig u finale kupa

Nogomet 20. apr 202223:31 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

Poznat je i drugi finalista Kupa Njemačke. Rival Freiburgu u borbi za trofej biće RB Lajpcig koji je u polufinalu u ultra interesantnom meču savladao Union Berlin 2:1.

Mnoge sjajne stvari napravio je ove sezone Union Berlin. Ali među njima neće biti borba za trofej u kupu. A moglo je. Imao je tim iz glavnog grada Njemačke prednost, ali na kraju ipak mora da čestita iskusnijoj ekipi kada su ovakvi mečevi u pitanju i da sačeka neku drugu priliku.

Gosti iz Berlina poveli su u 25. minutu preko Beckera. Držao je Union ovu prednost sve do 63. minuta, kada je dosuđen penal za RB Leipzig. Odgovornost je preuzeo Andre Silva i bio uspješan sa 11 metara.

Rezultat 1:1 bio je na snazi do same završnice. Djelovalo je da će meč ići u produžetke. Ali onda se pojavio Emil Forsberg i odnio epitet junaka meča, pošto je postigao pobjedonosni gol u trećem minutu nadoknade.

Ovo je RB Leipzigu treći plasman u finale kupa, a još čekaju na prvi trofej.