Engleska uništava Iran nakon prvih 45 minuta

Nogomet 21. nov 202215:06 0 komentara
REUTERS/Hannah Mckay

Engleska je od početka dominirala protiv Irana u prvoj utakmici grupe B Svjetskog prvenstva i zasluženo stvorila vodstvo od 3:0 već u prvom poluvremenu.

Engleze je u prednost doveo nadareni mladi veznjak Jude Bellingham koji je u debitantskom nastupu na Svjetskom prvenstvu poentirao glavom nakon ubačaja Lukea Shawa. Bilo je to u 35. minuti.

Devetnaestogodišnjem Bellinghamu je to 18. nastup za Englesku i prvi pogodak. Time je postao drugi najmlađi strijelac engleske reprezentacije na svjetskim prvenstvima, samo iza Michaela Owena koji je imao 18 godina i 190 dana na SP-u 1998.

Za dortmundsku Borussiju ove je sezone Bellingham postigao devet golova u 22 utakmice, a Transfermarkt ga procjenjuje na 100 miliona eura.

REUTERS/Paul Childs

Na 2:0 povisio je Bukayo Saka u 43. minuti, a 3:0 postavio je Raheem Sterling u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Prvo poluvrijeme obilježila je i povreda iranskog golmana Alireze Beiranvanda.