EPL: Uzdrmani Chelsea bolji od Norwicha, pobjede upisali i Newcastle i Wolvesi

Nogomet 10. mar 202222:27 > 22:27 0 komentara
REUTERS/Chris Radburn

Večeras su odigrana tri susreta engleske Premier lige, a pobjede su upisali Chelsea, Newcasle i Wolvesi.

Chelsea uzdrman svim dešavanjima vezanim za vlasnika Romana Abramoviča u gostima je savladao Norwich City sa 1:3.

Poveli su plavci već u trećoj minuti susreta, a strijelac je bio Trevoh Chalobah nakon asistencije Mounta.

Sam Mount se u strijelce upisao deset minuta kasnije. Pogodio je veznjak nakon dodavanja Kaija Havertza. Bio je to ujedno i rezultat prvog poluvremena.

Norwich je u život vratio Finac Teemu Pukki sa bijele tačke u 69. minuti. Prethodno je Chalobah igrao rukom u svom šesnaestercu.

Ipak, pobjedu londonskog tima u 90. minuti odvjerio je Nijemac Kai Havertz.

Reuters/Andrew Boyers
Newcastle je na gostujućem St. Mary'su upisao i sedmu pobjedu ove sezone. Slavili su sa 2:1.

Nije susret najbolje počeo za goste jer je Southampton poveo u 25. minuti preko Stuarta Armstronga.

Newcastle do poravnanja stiže u 32. preko Chrisa Wooda koji je pogodio nakon asistencije Jonja Shelveya. Bio je to prvijenac za Wooda nakon što je zimus došao iz Burnleya za 30 miliona funti.

Preokret i veliku pobjedu Newcastleu koji polako osigurava opstanak u društvu najboljih donio je još jedan novajlija Bruno Guimeraes u 52. minuti susreta.

Wolverhampton je sa 4:0 na Molinuxu savladao Watford.

Vukovi su tri gola postigli u prvom dijelu, a u prednost ih je doveo Raul Jimenez u 13. minuti. Pogodio je Meksikanac nakon asistencije Hwanga.

Pet minuta kasnije Cucho pogađa vlastitu mrežu, da bi furioznih 8 minuta domaćeg tima kompletirao Podence u 21. minuti.