Everton pobijedio Manchester United na Goodisonu (VIDEO)

Nogomet 09. apr 202215:35 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Evertona pobijedili su Manchester United sa 1:0 u prvoj utakmici subotnjeg programa 32. kola Premijer lige.

Oba tima ušla u meč u ne baš najboljem raspoloženju i formi, ali sa različim aspiracijama.

Evertonu gori pod nogama i svaki bod mu je važan u borbi za goli život, dok Crveni đavoli traži priključak sa vodećim timovima u nastojanju da se domogne Top 4 i obezbijedi Ligu šampiona naredne sezone.

Vidjelo se da su i jedni i drugi nervozni i bez dovoljno samopouzdanja. I Everton i United imali su po samo jednu pobjedu u poslednjih šest mečeva u svim takmičenjima.

Odlučujući trenutak viđen je u 27. minutu. Kombinovali su fudbaleri u plavim dresovima Gordon, Richarlison i Iwobi, lopta je ponovo došla do ovog prvog nakon čijeg šuta je lopta zakačila kapitena gostuju Harryja Maguirea i prevarila golmana Davida De Geu.

Bio je to četvrti pogodak u sezoni za 21-godišnjeg Anthonyja Gordona.

Pokušali su gosti u drugom poluvremenu da stignu bar do boda, ali ništa im nije polazilo za nogom. Čak ni Cristiano Ronaldo nije uspio da pokrene uspavanog giganta. Imao je dobru priliku u 93. minutu, ali nije uspio da izjednači.

U startnoj postavi Manchestera bio je i bivši reprezentativac Srbije Nemanja Matić. Igrao je do 64. minuta kad ga je zamijenio svojevremeno jedan od najboljih igrača u ligi Juan Mata, kome je to bio „debi“ ove sezone u Premijer ligi nakon 22 meča presjedena na klupi za rezervne igrače.

Prethodno je zamijenjen i Fred, a u isto vreme i Marcus Rashford. Engleski napadač je ponovo doživio kritike za igru, ali je na ovom meču ušao u istoriju. Bio mu je ovo 200. premijerligaški meč i sa 24 godine i 160 dana postao je najmlađi fudbaler Crvenih đavola, koji je stigao do ove brojke pretekavši legendarnog Ryana Giggsa (imao je 24 godine i 295 dana).

Everton je došao do velika tri boda, ali i dalje je u izuzetno neprijatnoj situaciji, jer je United bio samo prvi od brojnih teških protivnika iz vrha tabele koji ih očekuju do kraja sezone.