Everton “razbio” Burnley

Nogomet 13. sep 202122:52 0 komentara
Action Images via Reuters/Carl Recine

Fudbaleri Evertona nakon preokreta savladali su Burnley u 4. kolu engleskog Premiershipa rezultatom 3-1.

Domaćin je prvi zaprijetio već u devetoj minuti susreta. Gray je pokušao iz velike udaljenosti, ali njegov udarac je bio veoma neprecizan.

Burnley prvu šansu pravi u 20. minuti susreta. Mee je šutirao nakon ubačaja Westwooda, ali njegov udarac sa gol linije u posljednjem trenutku izbacuje Godfrey.

Prvu veliku priliku Everton je imao u 28. minuti susreta. Townsend je lijepo uposlio Docourea koji izlazi pred golmana Burnleya, ali Nick Pope je njegov udarac odbranio na sjajan način.

Do kraja prvog poluvremena za Everton po jednom su prijetili Godfrey i Gray, ali se rezultat nije mijenjao.

Na startu drugog poluvremena muk na Goodisonu. Gudmundsson centrira, a kapiten Ben Mee pogađa za vodstvo Burnleya. Igrao se 53. minut susreta.

Ipak, nije dugo trajala radost gostiju. U 60. minuti Townsend je uputio lijep centaršut, a Michael Keane postigao prelijep pogodak glavom.

U 64. minuti potpuni preokret. Townsend je povukao loptu, snažno šutirao sa nekih 20 metara i pogodio za veliko slavlje navijača na Goodison Parku.

Taman što se krenulo sa centra Pope je vadio novu loptu iz mreže. Docoure je ukrao loptu na sredini terena, poslao sjajnu loptu za Damarei Greya koji rutinski pogađa.

Razigrale su se “Karamele” nakon primljenog pogotka. Sjajno je Townsend još jednom prošao, a potom šutirao, ali je ovog puta njegov udarac odbranio Pope. U nastavku akcije pokušao je i Gomes, ali je šutirao pored gola.

Do kraja susreta rezultat je ostao nepromijenjen pa je Everton slavio treću pobjedu u sezonu.

Ekipa Rafaela Beniteza nakon ove pobjede ima 10 bodova i zauzima 4. poziciju. Deset bodova imaju i prve tri ekipe na tabeli Manchester United, Liverpool i Chelsea, ali i bolju gol razliku. Burnley je 18. sa svega jednim osvojenim bodom.

Everton će u narednom kolu gostovati ekipi Aston Ville, dok će Burnley dočekati Arsenal.