FA Cup: Burnley ispao poslije preokreta, Fulham prošao dalje

Nogomet 08. jan 202216:37 0 komentara
Reuters/Jason Cairnduff

Odigrano je još šest mečeva treće runde FA Cupa. U akciji su bila dva premijerligaša Crystal Palace i Burnley. Palace je preživio meč protiv Millwalla i slavio 2:1, dok je Burnley istim rezultatom ispao od Huddersfielda.

Zanimljivo, oba meča su došla kladioničarskim rječnikom iz 1 u 2. Burnley je vodio na Turf Mooru golom Yaya Rodrigueza od 28. minuta. Ipak, Huddersfield je do preokreta došao golovima Korome u 74. i Pearsona u 87. minutu.

Palace je, sa druge strane, gubio od Millwalla poslije 45 minuta golom Afobea u 17. minutu. Ipak, Olise u 46. i Mateta u 58. minutu donijeli su Orlovima plasman u četvrtu rundu. Za Crystal Palace  posljednjih 10 minuta odigrao je Luka Milivojević.

I drugi fudbaler iz Srbije u akciji Aleksandar Mitrović ušao je sa klupe u prolazu Fulhama protiv Bristol Citya. On je kročio na teren u 71. minutu kada je bilo 0:0. A tako je ostalo i poslije 90 minuta. Ipak, Fulham je ipak uspio da dođe do gola, a strijelac je bio Wilson u 105. minutu. Za pobjedu i prolaz dalje.

U ostalim mečevima Mansfield- Middlesbrough 2:3, Coventry- Derby 1:0, Hartlepool- Blackpool 2:1.