FA Cup: Everton se plasirao u narednu rundu, Begović branio cijeli meč

Nogomet 03. mar 202223:07 > 23:08 0 komentara
REUTERS/Peter Powell

Fudbaleri Evertona plasirali su se u 1/4 finala engleskog FA Cupa nakon što su na Goodison Parku bili bolji od Boreham Wooda sa 2:0.

Petoligaš se veoma dobro držao protiv člana elitnog ranga engleskog fudbala, a prvo poluvrijeme je završeno bez pogodaka.

Ipak, Karamele do prednosti stižu u 57. minuti. Kenny je uposlio Rondona, a Veneceluanac pogodio mrežu Borehama.

Richarlison je u 71. minuti udvostručio prednost Evertona, ali je njegov gol poništen nakon asistencije VAR-a zbog igranja rukom.

Rondon je drugim golom na susretu stavio tačku na i. Townsend je centrirao, a robusni napadač poslao loptu iza leđa Ashby-Hammonda.

Bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Asmir Begović branio je svih 90 minuta za tim iz Liverpoola.

Everton će u 1/4 finala igrati protiv Crystal Palacea.