FA Cup: Minamino odveo Liverpool u narednu rundu

Nogomet 02. mar 202223:07 0 komentara
REUTERS/Craig Brough

Fudbaleri Liverpoola savladali su na Anfieldu u 1/8 finalu engleskog FA Cupa ekipu Norwich Cityja sa 2:1, a oba gola postigao je Japanac Takumi Minamino.

Redsi na krilima osvojenog Liga kupa krenuli su ofanzivno od samog početka susreta i nakon par izglednih prilika do prednosti stigli u 27. minuti. Tsimikas je centrirao sa lijeve strane, loptu prihvatio Origi, progirao Minamina koji rutinski pogađa mrežu Krula.

U 39. minuti ponovo se tresla mreža “Kanarinaca”. Minamino je ponovo primio loptu nakon jednog prekida, silovito šutirao, a lopta od stative završila u golu gostiju.

Sve što je Norwich uspio do kraja susreta jeste gol Lukasa Ruppa iz 76. minute susreta. Primio je Nijemac loptu, iskoristio lošu reakciju Joa Gomeza koji je pritom zasmetao Alissonu i pogodio mrežu Liverpoola.

Parovi naredne runde takmičenja bit će poznati naredne sedmica nakon što budu kompletirana i preostala dva susreta.