Finci bez većih problema savladali Crnu Goru, Pojanpalo junak Vikinga

Nogomet 07. jun 202219:58 0 komentara
Roni Rekomaa/Lehtikuva via REUTERS

Fudbalska reprezentacija Finske u drugom kolu Lige B UEFA Lige Nacija savladala je Crnu goru sa 2:0.

Junak selekcije Finske bio je Joel Pohjanpalo koji je postigao dva pogotka i to oba u prvom dijelu.

Igrala se 31. minuta kada je Teemu Pukki proigrao napadača Rizespora, a ovaj bez većih problema savladao Danijela Petkovića.

Šest minuta kasnije Lingman centrira, a Pohjanpalo postiže i drugi gol na susretu.

Propustili su Finci još nekoliko izglednih prilika, dok je Crna Gora najbolju priliku imala preko Žarka Tomaševića koji je šutirao glavom nakon kornera, ali je Hradecky odbranio njegov udarac.

Nakon ove pobjede Finci su lideri na tabeli grupe 3 sa 4 osvojena boda, Crna gora je druga sa tri boda, naš tim svoj meč igra večeras protiv finske i ima osvojen jedan bod. Rumunija je posljednjeplasirana bez bodova.