Finci šokirali Dance nakon drame u Kopehnagenu, domaćini promašili penal

Nogomet 12. jun 202121:45 > 22:01 1 komentar
REUTERS/Friedemann Vogel

Reprezentacija Finske u prvom kolu grupe "B" Evropskog prvenstva (UEFA EURO 2020) na stadionu "Parkenu" u Kopenhagenu iznenađujuće pobijedila je Dansku, rezultatom 1:0.

Danska je imala dobru priliku u 15. minuti kada je Hojbjerg dobro šutirao glavom, ali se istakao golman Finske Hradecky.

Danci su zaprijetili i u 26. minuti. Nakon što je Hojbjerg uposlio Braithwaitea, napadač je loše šutirao. U 40. minuti Braithwaite šutira sa ruba šesnaesterca šutira, ali lopta ide pored gola finske reprezentacije.

U 42. minuti desile su se jezive scene nakon što je Eriksen pao u nesvijest na terenu. Utakmica je odmah prekinuta, a Danac je prebačen u bolnicu. Kasnije je odlučeno da se meč nastavi nakon što je utvrđeno da je Eriksenovo stanje stabilno.

Susret je nastavljen nakon dva sata prekida. Umjesto Eriksona u igru je ušao Mathias Jensen. U 53. minuti upravo Jensen šutira sa ruba šesnaesterca, ali lopta ide preko gola.

Iako do tada skoro da nisu imali ozbiljniju priliku, Finci su u 60. minuti poveli golom Pohjanpala koji je odlično pogodio glavom nakon sjajnog ubačaja sa lijeve strane.

U 74. je dosuđen penal za Dansku, ali je Hradecky odbranio šut Hojbjerga. Danska je imala dobru priliku i u 81. minuti, ali se Olsen nije najbolje snašao.

Danci su do kraja agresivno napadali, ali nisu uspjeli doći do gola te je Finska upisala veliku pobjedu u prvom meču Evropskog prvenstva.