Fiorentina za 45 minuta srušila Mourinhovu Romu

Nogomet 09. maj 202222:48 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Fiorentine savladali su u posljednjem susretu 36. kola talijanske Serie A Romu rezultatom 2:0.

Nametnuo je domaćin inicijativu od samog početka, a pobjedu su praktično osigurali za deset minuta.

Violu je u prednost doveo Nicolas Gonzalez u petoj minuti. Argentinac je bio siguran sa bijele tačke.

Samo pet minuta kasnije Arthur Cabral je proigrao Bonaventuru, a iskusni vezista postavio, na kraju će se ispostaviti, konačan rezultat susreta.

Propustila je Fiorentina još nekoliko prilika, ali se rezultat do kraja nije mijenjao.

Fiorentina se nakon pobjede probila na sedmu poziciju na tabeli Serie A sa 59 bodova, isto koliko ima i Roma koja je pozicionirana mjesto više.