FK Velež je osvajač Kupa Bosne i Hercegovine!

Nogomet 19. maj 202221:03 > 21:18 2 komentara
F.Z. / N1

Fudbaleri mostarskog Veleža osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2021/22. Nakon što je meč poslije regularnih 90 minuta završen bez pogodaka, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Tamo su se bolje snašli Rođeni! Velež je na kraju slavio sa 4:3.

Rođeni su tako prekinuli post od 36 godina bez trofeja, a Sarajevu kojem su penali bili sretni prošle godine, ovoga puta su odnijeli trofej.

Sarajevo je u prvom poluvremenu bilo mnogo bolji protivnik, propustili su nekoliko veoma izglednih prilika. Najbolju sigurno Nihad Mujakić koji je izašao sam na Jovičića, te Hebibović i Kapić čije je udarce sa gol linije zaustavio Ćosić na gol liniji.

U drugom dijelu nešto mirniji tok susreta. Prijetio je Velež u dva navrata preko Ovčine i Haskića, dok je priliku za Sarajevo propustio Ahmetović.

Nakon što je 90 minuta završeno bez pobjednika, pristupilo se izvođenju penala. Tamo se bolje snašao Velež. Dal Varešanović je za Sarajevo pogodio stativu, dok je šut Oremuša odbranio Bogdanović.

Kod Veleža nije bio precizan kapiten Zvonić čiji je udarac odbranio Belmin Dizdarević. U posljednjoj seriji odgovornost u redovima Rođenih preuzeo je Brandao i pogodio mrežu Sarajeva za veliko slavlje Mostaraca.

Velež je tako osvojio prvi trofej u poslijeratnoj historiji, te će tako Bosnu i Hercegovinu i naredne sezone predstavljati u evropskim takmičenjima, tačnije Konferencijskoj ligi.