Flamengo zakazao brazilsko finale u Copa Libertadoresu

Nogomet 08. sep 202209:25 0 komentara
REUTERS/Sergio Moraes

Flamengo je rutinski odradio posao i plasirao se u finale Copa Libertadoresa. Poslije 4:0 u prvom meču, brazilski velikan je na domaćem terenu rezultatom 2:1 savladao Velez Sarsfield. U meču za titulu ekipa iz Rija odmjerit će snage sa Atletico Paranenseom, koji je eliminisao branioca titule Palmeiras.

Gosti iz Argentine su bolje počeli meč na Marakani. Poveli su u 21. minutu golom veterana Lucasa Prata, nekadašnjeg reprezentativca Argentine.

Međutim, uspio je Flamengo da izjednači do kraja poluvremena. Pedro je bio precizan na dodavanje Evertona Ribeira u 42. minutu.

Odluka o pobjedniku u ovom meču pala je u 68. minutu. Tada je Pedro bio u ulozi asistenta, a gol je postigao Marinho.

Flamengo će pokušati da se domogne treće titule u najprestižnijem takmičenju u Južnoj Americi, dok Atletiko Paranense igra za svoj prvi trofej.