Francuska prva u “grupi smrti”, Njemačka i Portugal idu dalje

Nogomet 23. jun 202122:59 > 23:01 0 komentara
REUTERS/Franck Fife

Fudbaleri Portugala i Francuske u derbiju dosadašnjeg dijela Eura u okviru trećeg kola Grupe F odigrali su neriješeno 2-2.

U prvih 20 minuta obje selekcije zaprijetile su po jednom. Za Portugal je u 6. minuti pokušao Ronaldo, dok je za Francusku veliku šansu u 17. minuti imao Mbappe koji izlazi sam na Ruia Patricija, ali golman Portugala sjajno brani.

U 31. minuti Cristiani Ronaldo postiže svoj treći pogodak na prvenstvu za vodstvo Portugala sa bijeke tačke. Ranije je Lloris faulirao Danila.

Rezultat u 45. minuti sa penala poravnava Karim Benzema. Ranije je Semedo u šesnaestercu oborio Mbappea. I sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Francuzi stižu do preokreta na otvaranju drugof poluvremena. Pogba šalje sjajnu loptu za Benzemu koji rutinski pogađa gol Patricija i postiže drugi gol na utakmici.

U 58. minuti novi penal. Opet za Portugal. Ronaldo je u ruku pogodio Koundea, a Lahoz pokazuje na bijelu tačku. Ponovo je sa bijele tačke bio siguran Cristiano Ronaldo.

Skajan pokušaj Pogbe u 67. minuti. Šutirao je sa nekih 25 metara, Patricio paradom brani udarac nakon čega lopta pogađa stativu gola.

U drugom susretu večeri sastali su se Njemačka i Mađarska.

Mađari su nakon Francuske, otkinuli bod i Njemačkoj, a rezultat na kraju susreta je glasio 2-2.

I odmah na otvaranju šok za Elf! Adam Szalai je sjajnim udarcem glavom matirao Neuera u 11. minuti susreta i doveo Mađare u vodstvo.

Njemačka je pravila pritisak tokom cijelog prvof poluvremena, ali su jedinu šansu imali preko Hummelsa u 21. minuti kada je pogodio prečku gola Gulacsija.

Panceri su imali inicijativu i početkom drugog poluvremena, ali su Mađari bili ti koji su prijetili.

Neuer je odbranio udara Fioela, a Sallai je nakon slobodnog udarca pogdio okvir gola Njemačke reprezentacije.

Ludnica u Minhenu! Kai Haverz je u 67. minuti poravnao rezultat nakon katastrofalne greške golmana Gluacsija, ali je Mađarska samo minut kasnije nakon što je krenula sa centra preko Schafera stigla u novo vodstvo.

Poravnanje Njemačkoj i prolaz dalje donosi Goretzka u 84. minuti susreta.

Francuska je na kraju završila na prvoj poziciji grupe F sa 5. osvojenih bodova, Njemačka je druga sa 4 osvojena boda isto koliko ima i Portugal na trećoj poziciji, ali uz bolji međusobni omjer. Portugal ide u osminu finala kao najbolja trećeplasirana selekcija.

Portugal će igrati protiv Belgije, Njemačka n Wembleyu igra protiv Engleske, dok će Francuska na megdan Švicarskoj ili Ukrajini.