Francuska u osmini finala SP, doppelpack Mbappea protiv Danske

Nogomet 26. nov 202218:56 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Fudbaleri Francuske savladali su Dansku rezultatom 2:1 i obezbijedili nastup u osmini finala Svjetskog prvenstva u fudbalu.

Utakmica je počela dosta oprezno sa obje strane, ali Danci su ti koji su se prvi odvažili da krenu naprijed.
Nakon desetak minuta Francuska je preuzela konce igre i počela stvarati šanse.

Prvu pravu šansu vidjeli smo nakon 23 minute, kada je Rabiot sjajno glavom šutirao nakon centaršuta Dembelea. Schmeichel je to dobro odbranio i odagnao opasnost.

Sedam minuta poslije, Kounde je imao priliku dovesti Francuze u vodstvo, ali je njegov šut sa desetak metara izblokiran.

Sve što su Danci uspjeli stvoriti u prvom poluvremenu je šut Corneliusa nakon kontranapada. Danac je šutirao iskosa na prvu stativu, ali je lopta otišla pored gola.

Prvo poluvrijeme završeno je pri rezultatu 0:0.

U drugom su se Danci i dalje dobro držali, čak su i stvorili jednu priliku da povedu, ali su Francuzi ti koji su poveli.

Igrala se 61. minuta, Nakon nekoliko dobrih pasova, Hernandez je dodao Mbappeu na peterac, a njemu nije bilo teško poslati loptu u gol.

Samo sedam minuta čekali smo poravnanje Nakon kornera Eriksena, Andersen je malo skrenuo loptu prema golu Llorisa, a Christensen je glavom skrenuo loptu u mrežu za velikih 1:1.

Francuska je nakon toga krenula po pobjedu. nanizali su tri dobre šanse, ali im je svaki put pred golom falilo malo koncentracije. Gol je ipak došao pet minuta prije karaja regularnog dijela utakmice.  Griezmann je sjajno pronašao napadača PSG-a, a Mbappe iz blizine koljenom postigao gol za 2:1.

Francuska je prva selekcija Mundijala koja se uspjela kvalifikovati za Osminu finala Mundijala u Kataru, nakon što su svoju priliku sinoć prokockali Englezi odigravši bez golova sa Sjedinjenim Državama.