Freiburg i dalje sanja Ligu prvaka: Demiroviću 20 minuta igre

Nogomet 30. apr 202221:12 0 komentara
SC Freiburg

Fudbaleri Freiburga ostali su u konkurenciji za plasman u Ligu prvaka, pošto su u meču 32. kola savladali u gostima Hoffenheim 4:3. Bh. reprezentativac ušao je u finišu meča.

Fantastičan meč viđen je u Sinsheimu. Čak sedam golova, dosta preokreta i na kraju slavlje gostiju. Freiburg je odnio sva tri boda i zasjeo na diobu trećeg mjesta, koje vodi u Ligu prvaka.

Poveli su gosti golom Sallaija u 23. minutu. Međutim, devet minuta kasnije Andrej Kramarić odgovora četvrtim golom u šampionatu. A onda je hrvatski reprezentativac bio asistent Stilleru u 49. minutu za preokret i vodstvo 2:1.

Ipak, već u sljedećem napadu Gunter donosi izjednačenje. Novi preokret, pošto je u 70. minutu Holer zatresao mrežu i donio drugo vodstvo Freiburgu 3:2. Put ka pobedi trasirao je Jeong Woo-Jeong u 73. minutu.

Da gostima finiš ne bude lagan pobrinuo se Rudy koji je u 84. minutu smanjio na 4:3. Ipak, to je bio konačan rezultat i bodovi su otišli u Freiburg.

Ermedin Demirović reprezentativac Bosne i Hercegovine ušao je u 71. minutu umjesto Lucasa Holera.