Demiroviću samo 8 minuta: Freiburg ispustio 2:0, Bayer spašavao bod

Nogomet 08. jan 202217:56 > 18:39 0 komentara
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Odigrano je pet utakmica 18. kola Bundeslige. Najzanimljivije je bilo u Freiburgui Leverkusenu gdje nije bilo pobjednika i oba meča su završena identičnim rezultatom 2:2.

Na BayArenu došao je Union Berlin. I još jednom ove sezone pokazao koliko je ozbiljna ekipa. Ekipa iz glavnog grada Njemačke ima ambiciju da se čak uključi u borbu za Ligu Prvaka, a jedan od direktnih konkurenata upravo su Aspirindžije iz Leverkusena.

Domaćin je poveo u 38. minutu golom najboljeg igrača Patricka Schika. Ipak, do poluvremena gosti dolaze do poravnanja, a strelac je Promel. Isti igrač u 50. minutu donosi preokret i djelovalo je da san postaje java. Sa tri boda Union bi se poravnao sa Freiburgom na mjestu broj četiri, ali snove je raspršio Ta u 84. minutu za 2:2. Tako je Bayer ostao peti sa 29 bodova, jednim više od Uniona.

Dobra stvar za oba tima je što ni Freiburg nije pobijedio. Iako je vodio 2:0 kod kuće protiv Bielefelda. Na kraju je bilo 2:2 i sada ima samo bod više od Bayera, a dva od Uniona. Bh. reprezentativac Ermedin Demirović ušao je u igru u 88. minuti susreta.

Ostali rezultati: Greuther Furth – Stuttgart 0:0, Hoffenheim- Augsburg 3:1, RB Lepzig- Mainz 4:1.