Fulham razbio Aston Villu, Steven Gerrard pred otkazom

Nogomet 20. okt 202222:22 0 komentara
Action Images via Reuters/Paul Childs

Fudbaleri Fulhama savladali su u 12. kolu engleske Premier lige ekipu Aston Ville uvjerljivim rezultatom 3:0.

Ekipa Marca Silve bila je mnogo bolji rival tokom cijelog susreta, a na odmor su otišli s pogotkom prednosti. Igrala se 36. minuta kada se u listu strijelaca upisao Harrison Reed.

U drugom dijelu dodatni problem za Stevena Gerrarda predstavljao je crveni karton koji je zaradio Douglas Luiz.

U 68. minuti Aleksandar Mitrović je pogodio sa bijele tačke, a konačan rezultat postavio je Tyrone Mings pogodivši vlastitu mrežu u 83. minuti susreta.

Fulham je tako upisao 4. pobjedu ove sezone i zauzima 9. poziciju na tabeli Premiershipa sa 15 osvojenih bodova.

Aston Villa je s druge strane upisala i 6. poraz i rrenutno je na 17. poziciji, sa istim brojem bodova kao i Wolverhampton koji se nalazi u zoni ispadanja. To će vrlo vjerovatno značiti i kraj za Stevena Gerrarda na klupi Ville, a kao njegov nasljednik pominje se Mauricio Pochettino.