Futsal reprezentacija BiH plasirala se na Evropsko prvenstvo

Nogomet 10. mar 202119:33 > 19:43 3 komentara
NSBiH

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je večeras Rumuniju u Zenici rezultatom 5:0 i plasirala se na Evropsko prvenstvo koje će se 2022. godine igrati u Holandiji.

Izabranici Ive Kreze nakon četiri odigrana kola imaju maksimalnih 12 bodova i nedostižni su na prvom mjestu grupe 4.

Naša selekcija povela je preko Ivankovića u 17. minuti. Kahvedžić je na otvaranju drugog poluvremena povisio na 2:0, a u 25. minuti treći pogodak za našu selekciju postigao je Anel Radmilović. Na 4:0 povisio je Kahvedžić u 36. minuti da bi konačnih 5:0 postavio Bilal Jelić u 40. minuti.

NSBiH

Zadržala je naša selekcija prednost do kraja susreta i ostvarila historijski, prvi plasman na jedno veliko takmičenje.

Do kraja kvalifikacija izabranici Ive Kreze odigrat će još dva susreta. Osmog aprila gostujemo u Sjevernoj Makedoniji, a šest dana kasnije dočekat ćemo Srbiju na domaćem terenu. Evropsko prvenstvo igrat će se od 19. januara do 6. februara 2022. godine u Holandiji.